e TEMSAN Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş. Genel Müdürlüğü


Sayın Bakanımız Dr. Berat ALBAYRAK, 17.01.2018 tarihinde Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etmiş, kendilerine kurumumuzun çalışmaları hakkında bilgi verilmiştir.

TEMSAN A.Ş. HES PROJELERİNE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİKÖPRÜBAŞI HES geçici kabülü yapılarak enerji üretmeye başladı.

Kurulu gücü (2x3.9) MW ve yıllık enerji üretimi yaklaşık 4,68 milyon kWh olan ve Trabzon ili Köprübaşı ilçesinde yer alan KÖPRÜBAŞI Hidroelektrik Santralinin (Trabzon) tüm imalat, montaj ve kuru-sulu test çalışmaları tamamlanarak 02/10/2015 tarihinde santralın geçici kabulü yapılmış ve enerji üretimine başlanmıştır.

  Diğer fotoğraflar için buraya tıklayın...Yerli İmalattan İlk Ve En Çok Teşvik Alan Projeler Yine Temsan’dan


Bilindiği üzere; HES yatırımlarında Yerli Türbin, Generatör, Governor ve Scada kullanılması halinde YEKDEM kapsamındaki enerji alımlarında yerli imalatı teşviki uygulanmakta. TEMSAN ürünlerini tercih eden yatırımcılarımız kWh başına 7,3 dolar cent’e sattıkları elektriği, 2,3 dolar cent yerli imalat teşvik payını da dâhil ederek, 9,6 dolar cent/kWh birim fiyatı üzerinden satabilecekler. Devamını oku...09.12.2014

    YEKDEM 2015 Listesi EPDK tarafından yayınlandı.

Listeye EPDK’nın web sitesinden ya da aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. YEKDEM 2016 Listesi
Listenin 98. ve 102. Sırasında bulunan TEMSAN tarafından devreye alınmış Yahyabey ve Cuniş HES projeleri en çok yerli teşvik alan projeler oldu.

2015-2016 Yılında Teşvikten yararlanmaya başlayacak projelerimizi görmek için linke tıklayınız.