e TEMSAN-HES

HES


HES İMALAT TEKNOLOJİSİ

Üretim Politikamız

    Hidroelektrik enerji üretimi konusunda yılların deneyimi ve birikimiyle Türkiye Elektromekanik Sanayi Genel Müdürlüğü olarak, Kalite ( TS EN ISO 9001), Çevre ( TS EN ISO 14001) ve İşçi Sağlığı İş Güvenliği ( TS 18001 ) standartlarına uygun olarak türbin imalatlarını sürdürmekteyiz. Konusunda uzman işgücü potansiyeli ve teknik eleman kadrosuyla değişik tip ve güçlerde hidrolik türbin imalatı yapmaktayız.

    Üretim sürecinin en başından, montaj ve devreye alma sürecinin sonuna kadar mevcut Entegre Yönetim Sistemi’nin gereklerine uygun bir çalışma ortamının bulunmasından dolayı kalitede devamlılık ilkesinden uzaklaşmayan bir hizmet anlayışını benimsemekteyiz.

     İmalat sürecinde, üretimi yapılacak türbin ekipmanlarının paslanmaz, bronz, bakır vb. her türlü malzemelerine üretim hattına alınmadan önce uygulanacak olan kimyasal analiz, çekme, basma ve kırılma testleri gibi tahribatlı muayene işlemleri firmamız tarafından uluslararası akredite kuruluşlara yaptırılmaktadır. Bunun yanında kullanım koşulları göz önüne alınarak ilgili malzemelerin hassasiyet derecelerine uygun olarak penetrant, manyetik ve ultrasonik muayene işlemleri TS EN 473 standartlarına uygun olarak sertifikalandırılmış personellerimiz tarafından yapılmaktadır. Üretim hattındaki parçaların ilgili kalite kontrol işlemleri her üretim prosesinde kontrollü bir şekilde sürdürülmekte ve üretimi tamamlanmış bir parçanın hatasız ve istenilen kalite standartlarında olması sağlanmaktadır. Üretilen türbin ekipmanları, konusunda uzman teknik elemanlarımız tarafından montaj hattına alınmakta ve sevk edilmeden önce türbin ön montaj işlemleri yapılmaktadır. Ön montaj işlemleri sırasında hidrolik türbinlerimizde ortaya çıkabilecek uygunsuzluklar saha montajına gönderilmeden önce tespit edilerek giderilmektedir. Saha montajına gönderilen türbinlerimizin gerek yurtiçi gerekse yurtdışı konsorsiyum firmalarının elemanlarıyla beraber montaj ve devreye alma işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

    35 yılı aşkın bir süredir hidroelektrik enerji sektöründe faaliyet gösteren Türkiye Elektromekanik Sanayi Genel Müdürlüğü olarak tesislerimizde gerçekleştirmiş olduğumuz projelerde uluslararası kalite standartlarına ve verimlilik kriterlerine uygun bir yaklaşımla tamamıyla yerli üretim ve garantili hidrolik türbin imalatlarımızı gerçekleştirmekteyiz.

 PROJE ONAY ve KABUL İŞLEMLERİ  • 10 MW’ın altındaki güçlerde hidroelektrik santrallerin proje onayı, kabulü ve tutanak onayı Teşekkülümüz tarafından yapılmaktadır.
    Detaylar...

    Bilgi ve Belgeler

 İhale İlanları


  • TSEK Belgeleri
    (HES Ürün Sertifikası)