HABERLER

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI 2018 PERFORMANS ÖDÜLLERİ VERİLDİ

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI 2018 PERFORMANS ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Detay
TEMSAN ÇALIŞANLARI KAN BAĞIŞINDA BULUNDU.

TEMSAN ÇALIŞANLARI KAN BAĞIŞINDA BULUNDU.

2005 yılından bu yana Ulusal Güvenli Kan Temini programını başarıyla gerçekleştiren ve ülkemizin ihtiyacı olan kanın yüzde 86’sını tek başına temin eden Türk Kı...

Detay
TC. ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI SAYIN FATİH DÖNMEZ VE BERABERİNDEKİ HEYET TEŞEKKÜLÜMÜZE ZİYARETTE BULUNDU.

TC. ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI SAYIN FATİH DÖNMEZ VE BERABERİNDEKİ HEYET TEŞEKKÜLÜMÜZE ZİYARETTE BULUNDU.

Genel Müdürümüz Sayın İbrahim TOPRAK, Sayın Bakanımıza Teşekkülümüz faaliyetleri ile ilgili sunum gerçekleştirdi.

Detay
QDMS-Entegre Yönetim Sistemi Yazılımı II. Faz Eğitimi Tamamlanmıştır.

QDMS-ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMİ YAZILIMI II. FAZ EĞİTİMİ TAMAMLANMIŞTIR.

Detay
tüm haberler
 • ENERJİ EKİPMANLARI

   

  HES Projelerine ait Elektromekanik teçhizatın tasarımı ve projelendirilmesi, kurumumuz bünyesinde bulunan mühendisler tarafından, her proje için o projenin karakteristiklerine uygun olarak yapılmaktadır. Tasarım aşamasında en önemli husus; teçhizat verimlerinin, yatırımcıyı da memnun edecek şekilde, olabilecek en üst seviyeye getirilmesidir.

  Kurumumuz, Türkiye’de yerli olarak üretilmeyen katma değeri yüksek ürünleri üretmek ve bunların teknik bilgisini yerli sanayi ile işbirliği içerisinde ülkemize kazandırmayı kendisine misyon edinmiştir.

   

 • Enerji Verimliliği
 • Enerji Verimliliği
 • Enerji Verimliliği
 • Enerji Verimliliği
 • TAAHHÜT İŞLERİ

   

  Birinci önceliğimiz, elektrik enerjisi üretimine katkıda bulunmak ve bu üretimle beraber yüksek katma değer elde etmek, milli ve yerli hedeflerimiz çerçevesinde yerli elektromekanik ekipman tasarımına katkı sağlamak ve elektromekanik ekipman üretimini millileştirmektir.

  HES Proje Müdürlüğü işverenden alınan HES projelerinin kapsamına göre projelendirilmesinden, malzeme veya teçhizatların istenilen veya ulusal/uluslararası standart ve kalitede imal ettirilmesinden/tedarik edilmesinden, demontaj-montaj, test ve devreye alma işlerinden, hakkedişlerden, geçici ve kesin kabul onay işlemlerinin tamamlanmasından sorumludur.

   

 • Çevre ve İklim
 • AR-GE

  Ülkemizin enerji sektöründe ki ihtiyaçlarına yönelik ekipman konusunda inovatif ürünler geliştirmek ve üretim süreçlerini iyileştirmek en önemli amacımızdır.

  Mühendislerimiz, başta enerji tesislerinde kullanılan teçhizatlar olmak üzere kurumun çalışma alanında yer alan işler ile ilgili araştırma, ürün geliştirme, projelendirme ve bunlar ile ilgili mühendislik ve teknik çalışmaları çağın gereksinimlerine uygun olarak en güncel donanım ve yazılımlar ile gerçekleştirmenin yanısırsa; bu teknolojileri ülkemize kazandırmanın heyecanı ile çalışmaktadırlar.

   

  Detay 
 • Nükleer Enerji

 • ELEKTRİK TESİSLERİNİN PROJE ONAY VE
  KABUL İŞLERİ

  İlk yetkilendirmemiz 09.01.2015 tarih ve 73 sayılı EİGM yazısı ile lisanssız olan tüm güçlerde ve lisanslı olan 10 MWe’nin altındaki güçlerdeki HES’ler için verilmiş olup, 10.12.2018 tarih ve 34783 sayılı EİGM yazısı ile de lisanssız olan tüm güçlerde HES, BES ve TES ile lisanslı olan 10 MWe’nin altındaki güçlerdeki HES’lerin proje onayı, kabulü ve tutanak onayı işlerinin Şirketimiz bünyesinde yapılması hususunda yeniden yetkilendirme yapılmıştır.

  Detay