HABERLER

Kurumumuz ile Malatya Büyükşehir Belediyesi arasında Malatya'da bulunan arazimizin satışı için protokol imzalanmıştır.

KURUMUMUZ İLE MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA MALATYA'DA BULUNAN ARAZİMİZİN SATIŞI İÇİN PROTOKOL İMZALANMIŞTIR.

Detay
Küllerinden doğan TEMSAN dünyaya kafa tutacak

KÜLLERİNDEN DOĞAN TEMSAN DÜNYAYA KAFA TUTACAK

Teknoloji transferi ve üretimi için Hitachi, Voith ve Power Machines gibi ünlü firmalarla masaya oturan TEMSAN, Türk mühendislerin yerli ve milli tasarımlarıyla...

Detay
Siemens ve TEMSAN arasında iki ülkenin enerji bakanları huzurunda 'Niyet Anlaşması' imzalanmıştır.

SİEMENS VE TEMSAN ARASINDA İKİ ÜLKENİN ENERJİ BAKANLARI HUZURUNDA "NİYET ANLAŞMASI" İMZALANMIŞTIR.

Siemens ve TEMSAN, 2. Türk-Alman Enerji Forumu kapsamında düşük verimliliğe sahip ve ekonomik ömrünü tamamlayan kombine çevrim santrallerinin, enerji verimliliğ...

Detay
TEİAŞ’a ilk parti OG ölçü trafoları (400 adet) teslim edildi

TEİAŞ’A İLK PARTİ OG ÖLÇÜ TRAFOLARI (400 ADET) TESLİM EDİLDİ

800 Adet 36 kV, 300-600/5-5-5 A S:0,2sFs5 +0,2sFs5 +5p20, Güç: 10+ 30+ 30 VA, 25kA Dahili Akım Transformatörü imalatı sözleşmesi kapsamında TEİAŞ’a ilk parti O...

Detay
tüm haberler
 • ENERJİ EKİPMANLARI

   

  HES Projelerine ait Elektromekanik teçhizatın tasarımı ve projelendirilmesi, kurumumuz bünyesinde bulunan mühendisler tarafından, her proje için o projenin karakteristiklerine uygun olarak yapılmaktadır. Tasarım aşamasında en önemli husus; teçhizat verimlerinin, yatırımcıyı da memnun edecek şekilde, olabilecek en üst seviyeye getirilmesidir.

  Kurumumuz, Türkiye’de yerli olarak üretilmeyen katma değeri yüksek ürünleri üretmek ve bunların teknik bilgisini yerli sanayi ile işbirliği içerisinde ülkemize kazandırmayı kendisine misyon edinmiştir.

   

 • Enerji Verimliliği
 • Enerji Verimliliği
 • Enerji Verimliliği
 • Enerji Verimliliği
 • TAAHHÜT İŞLERİ

   

  Birinci önceliğimiz, elektrik enerjisi üretimine katkıda bulunmak ve bu üretimle beraber yüksek katma değer elde etmek, milli ve yerli hedeflerimiz çerçevesinde yerli elektromekanik ekipman tasarımına katkı sağlamak ve elektromekanik ekipman üretimini millileştirmektir.

  HES Proje Müdürlüğü işverenden alınan HES projelerinin kapsamına göre projelendirilmesinden, malzeme veya teçhizatların istenilen veya ulusal/uluslararası standart ve kalitede imal ettirilmesinden/tedarik edilmesinden, demontaj-montaj, test ve devreye alma işlerinden, hakkedişlerden, geçici ve kesin kabul onay işlemlerinin tamamlanmasından sorumludur.

   

 • Çevre ve İklim
 • AR-GE

  Ülkemizin enerji sektöründe ki ihtiyaçlarına yönelik ekipman konusunda inovatif ürünler geliştirmek ve üretim süreçlerini iyileştirmek en önemli amacımızdır.

  Mühendislerimiz, başta enerji tesislerinde kullanılan teçhizatlar olmak üzere kurumun çalışma alanında yer alan işler ile ilgili araştırma, ürün geliştirme, projelendirme ve bunlar ile ilgili mühendislik ve teknik çalışmaları çağın gereksinimlerine uygun olarak en güncel donanım ve yazılımlar ile gerçekleştirmenin yanısırsa; bu teknolojileri ülkemize kazandırmanın heyecanı ile çalışmaktadırlar.

   

  Detay 
 • Nükleer Enerji

 • PROJE ONAY VE
  KABUL İŞLERİ

  İlk yetkilendirmemiz 09.01.2015 tarih ve 73 sayılı EİGM yazısı ile lisanssız olan tüm güçlerde ve lisanslı olan 10 MWe’nin altındaki güçlerdeki HES’ler için verilmiş olup, 22.12.2017 tarih ve 35567 sayılı EİGM yazısı ile de lisanssız olan tüm güçlerde HES, BES ve TES ile lisanslı olan 10 MWe’nin altındaki güçlerdeki HES ve BES’lerin proje onayı, kabulü ve tutanak onayı işlerinin Şirketimiz bünyesinde yapılması hususunda yetkilendirme yapılmıştır.

  Detay