GES

Kurumumuz, yenilenebilir enerji ekipmanları üretimlerinde söz sahibi olma amacıyla yerli ve milli ürünleri en uygun fiyat ve uzun süreli teknik destekle son kullanıcılara ulaştırmayı hedeflemektedir.

Yenilenebilir enerji kaynaklarının ülkeler ve devletler açısından oldukça önemli bir konuma geldiği günümüzde bu konuda yapılan çalışmalar da hızlanmış durumdadır. Özellikle son yıllarda ülkemiz enerji sektöründe, Güneş Enerjisi Sistemleri (GES) yatırımlarında artış gözlemlenmektedir.

GES Proje Müdürlüğü, GES projelerinde yatırımcılarımıza Mühendislik, Danışmanlık, Projelendirme ve Ürün Satışı hizmetleri sunmaktadır.

TEMSAN Türkiye’nin sahip olduğu güneş enerjisi potansiyelini kullanmak amaçlı yenilikçi adımlar atmak istemektedir. Gelişen teknolojileri takip eden TEMSAN, Güneş Enerjisi alanında tüm üretim süreçlerini içeren 100 MW kapasiteli wafer, cell, panel fabrikası kurmayı planlamaktadır.

Güneş Enerjisi Sistemleri bileşenlerinden solar invertör alanında araştırma çalışmaları yapılmaktadır. TEMSAN, yakın zamanda solar invertör alanında % 100 yerli ürünleri piyasaya sunmak üzere çalışmalar yapmaktadır.