Yüksek Gerilim Kesici Ayırıcı

Kurumumuz, Türkiye’de yerli olarak üretilmeyen katma değeri yüksek ürünleri üretmek ve bunların teknik bilgisini yerli sanayi ile işbirliği içerisinde ülkemize kazandırmayı kendisine misyon edinmiştir.

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. yılda ortalama 400 adet 170 kV yüksek gerilim kesicisine ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyacı yerli ve milli kaynaklar ile karşılayabilmek adına 170 kV kesici imalatı gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. Yine yüksek gerilim konusunda 170 ve 420 kV yüksek gerilim ölçü transformatörleri imalatı tecrübeli kadrolarımız ile müşterilerimize zamanında, ekonomik, güvenilir ve dünya standartlarında hızlı çözümler sunmak adına çalışmalarını yürüten kurumumuz ülkemizin ihtiyacını yerli ve milli olarak karşılamak için sektörün köklü ve tecrübeli şirketlerinden Emek Elektrik Endüstrisi A.Ş. ile işbirliği yapmıştır. Aynı zamanda bu alanda kendisini ispatlamış kurum ve kuruluşlar ile iş geliştirme noktasında görüşmeler yapılmaktadır.

Kesici

Kesiciler, orta ve yüksek gerilim şebekelerinde devreyi yükte ve özellikle kısa devre anında açıp kapayabilmemize olanak sağlar.

Yüksek gerilim kesicilerinde Türkiye’de 170 kV ve 420 kV seviyelerinde kesicilere ihtiyaç duyulmaktadır. Şuan itibari ile 170 kV kesicilerin imalatına yönelik çalışmalarımız başlamıştır. İlerleyen aşamalarda 420 kV kesicilerin de imalatına geçilecektir.

 

 

Yüksek Gerilim Ayırıcıları

Orta ve yüksek gerilim sistemlerinde devre yüksüz iken açma ve kapama işlemi yapabilen , yaptığı manevra esnasında hareketi gözle görülebilenbir şalt cihazıdır. Tesis bölümlerini birbirinden ayırıp bakım ve kontrol işlerinin güvenli bir şekilde yapılmasını sağlar.