175 MW'lık Mobil Santral Kurulumunu Tamamladık

175 MW'lık Mobil Santral Kurulumunu Tamamladık

Kurumumuz, Türkiye Elektromekanik Sanayi (TEMSAN) tarafından kurulumu gerçekleştirilen, ve elektrik kesintileri, arıza gibi durumlarında kullanılacak 7 adet Mobil Elektrik Santrali törenle Elektrik Üretim A.Ş.'ye (EÜAŞ) teslim edildi.

ACİL ENERJİ TALEPLERİNE CEVAP VERECEK

Her biri 25'er Megawatt (MW) olan Mobil Santraller İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Diyarbakır ve İzmir'deki trafo merkezlerine bağlanacak. 
Arıza ya da deprem, sel gibi doğal afetlerde bölgesel olarak kullanılması düşünülen toplam 175 MW gücündeki santraller ayrıca anlık elektrik talep şoklarına karşı sistem dengesini sağlayan sigorta görevi de üstlenecekler.

48 SAATTE MONTAJI ve DE MONTAJI MÜMKÜN

Devreye alınan santraller olağanüstü durumlarda, elektrik ihtiyacının karşılanmasında en hızlı çözümü sunmak üzere tasarlandı.
Ortalama bir santralin inşa süreci minimum 36 ay iken, "Mobil santrallerimiz, 48 saat gibi kısa bir sürede montaj ve de montaj yapılabiliyor. 
Santrallerimizin taşınması da son derece kolay ve bir mobil santralle 50 bin hanenin elektrik ihtiyacı karşılanabilir. 
Elektrik enerjisi aciliyeti arz eden bir durum olduğunda, bu santraller kolay bağlantı özelliği sayesinde bölgedeki uygun trafo merkezine intikal ettirilerek enerji ihtiyacına en pratik çözüm olacak.
Santrallerimiz aynı zamanda çok kısa sürede tam yüke çıkabilme özelliğine de sahip.

Tarih: 5/7/2019

 
 

Her Hakkı Saklıdır © 2019 Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş.
Yasal Uyarı | Site Haritası

bakanlik