Şalt Ekipmanları
Şalt Ekipmanları

Şalt Ekipmanları

Kurumumuz, Türkiye’de yerli olarak üretilmeyen katma değeri yüksek ürünleri üretmek ve bunların teknik bilgisini yerli sanayi ile işbirliği içerisinde ülkemize kazandırmayı kendisine amaç edinmiştir.

İhtiyacı yerli ve milli kaynaklar ile karşılayabilmek adına bazı ekipmanlar için AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarına başlanmış, 170 kV kesici ve 170 ve 420 kV yüksek gerilim ölçü transformatörleri imalatı tecrübeli kadrolarımız ile müşterilerimize zamanında, ekonomik, güvenilir ve dünya standartlarında hızlı çözümler sunmak adına çalışmalarını yürüten kurumumuz ülkemizin ihtiyacını yerli ve milli olarak karşılamak için sektörün köklü ve tecrübeli şirketlerinden Emek Elektrik Endüstrisi A.Ş. ile işbirliği yapmıştır. Aynı zamanda bu alanda kendisini ispatlamış kurum ve kuruluşlar ile iş geliştirme noktasında görüşmeler yapılmaktadır.

Kesici

Kesiciler, orta ve yüksek gerilim şebekelerinde devreyi yükte ve özellikle kısa devre anında açıp kapayabilmemize olanak sağlar. Yüksek gerilim kesicilerinde Türkiye’de 170 kV ve 420 kV seviyelerinde kesicilere ihtiyaç duyulmaktadır. Şuan itibari ile 170 kV kesicilerin imalatına yönelik çalışmalarımız başlamıştır. İlerleyen aşamalarda 420 kV kesicilerin de imalatına geçilecektir.

Yüksek Gerilim Ayırıcıları

Orta ve yüksek gerilim sistemlerinde devre yüksüz iken açma ve kapama işlemi yapabilen, yaptığı manevra esnasında hareketi gözle görülebilen bir şalt cihazıdır. Tesis bölümlerini birbirinden ayırıp bakım ve kontrol işlerinin güvenli bir şekilde yapılmasını sağlar.

 
 

Her Hakkı Saklıdır © 2022 Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş.
Yasal Uyarı | Site Haritası

bakanlik