TEMSAN Akademi
TEMSAN Akademi

TEMSAN Akademi

Ülkemiz yeniliği teşvik etmek, rekabetçiliği güçlendirmek ve ekonomik büyümeyi hızlandırmak amacıyla her geçen gün yeni politikalar geliştirmektedir. İstenilen hedeflere ulaşmak için uygulanan bu politikalar, eğitim ve sanayi arasındaki bilgi alışverişini güçlendirmek ve yeni ilişkiler kurmak üzerine yoğunlaşmaktadır. 

Bilgi tabanlı bir ekonomide, eğitim ve sanayi arasındaki ilişki, yeniliğin ve ekonomik gelişmenin anahtar unsurları olup bu amaçta biz kamu kuruluşlarının işbirliklerini kolaylaştırma ve geliştirme gibi önemli görevleri bulunmaktadır. Çağımızda bilgi transferi için oluşturulmuş çeşitli mekanizmalar sayesinde, zor ve kompleks sorunlar için üretilmiş yeni fikir ve yaklaşımlara temas kolaylaşmakta, bu bilgi havuzunu kullanmak, girişimciler için bir zorunluluk olmaktadır.

 

TEMSAN Akademi;

Sektörümüz ve iştigal alanlarımızda çalışma yapan veya yapmak isteyen üniversiteler, eğitim kurumları, kurum, kuruluş ve kişiler ile Kurumumuz arasındaki etkileşimin arttırılması amacıyla tesis edilmiştir.

Eğitim, sempozyum, söyleşi ve yüksek lisans programlarının da yer alacağı yapı sektör ve yerli sanayi için uzman personle ve yapılar yatiştirmeyi amaçlamaktadır.

 

 
 

Her Hakkı Saklıdır © 2022 Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş.
Yasal Uyarı | Site Haritası

bakanlik